
Ingrediënten
Voor 4 personen
- Voor de meringues
- 3 eiwitten
- 55 g bloemsuiker
- 55 g kristalsuiker
- 1 el vanillesuiker
- Voor de slagroom
- 300 ml vloeibare volle room
- 200 g mascarpone
- 20 g kristalsuiker
- 1 kl frambozenlikeur
- Voor de decoratie
- aardbeien, frambozen, bosbessen en/of aalbessen
- 4 muntblaadjes
Voorbereiding
- Verwarm de heteluchtoven voor op 110°C.
- Meng in een kom de poedersuiker en de kristalsuiker.
- Klop de eiwitten met de vanillesuiker op een gemiddelde, constante snelheid stijf en voeg geleidelijk het suikermengsel toe. Doe de eiwitten in een spuitzak met een geribbelde spuitmond. Maak op een ovenplaat met bakpapier schijfjes meringue van ongeveer 8 cm diameter. Doe wat meringue op de randen van de schijfjes, zodat je in het midden een kuiltje bekomt (zoals een nestje). Laat 1u10 bakken in de oven.
- Klop ondertussen de room met een elektrische klopper op een gemiddelde, constante snelheid en voeg geleidelijk de suiker toe. Voeg daarna al kloppend de mascarpone en de frambozenlikeur toe. Doe de slagroom in een spuitzak met een gladde spuitmond en plaats in de koelkast.
- Monteer op het laatste moment, zodat de meringues zo knapperig mogelijk blijven. Doe eerst een laagje slagroom met mascarpone in de kuiltjes van de meringue.
- Schik daarop mooi de stukken fruit die je hebt gekozen en werk af met een muntblaadje voor de kleur.
Smakelijk!